Спортклуб Парчевич Славия-Ченгелов Торпедо Локомотив Локо Локо Пловдив Локомотив Пловдив ПФК Локомотив Пловдив Пловдив - това сме ние!
Локомотив Пловдив Спортклуб Пловдив

Избрано Видео

На тази дата: 20 Окт.

1965г. Йордан Гевезов - българин, полузащитник; играл в Асеновец (Асеновград), Локомотив (Пловдив) (1990/92, А група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 17/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 11.08.1990 срещу Янтра (Габрово) (0:0); Бронзов медалист с Локомотив (Пловдив) (1992)

Новини за Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив

Фенклуб Локомотив Пловдив

Локо портала

Историческите събития през месец Юни

Публикувано на 12 Jun 2010 от
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

01.Юни 1974г. Стефан Саламанов – българин, защитник; юноша на Ботев (Пловдив); играл в Армеец (Сливен), Ямбол, Асеновец (Асеновград), Локомотив (Пловдив) (1995/97, А група), Локомотив (София) (1998/99, А група); Мачове/голове в А група: 46/2; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 38/2; Дебют за Локомотив (Пловдив): 19.09.1995 срещу Беласица (Петрич) (0:3)
01.Юни 1975г. Стоян Динков – българин, защитник; играл в Локомотив (Пловдив) (2000/01, Б група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 17/1; Дебют за Локомотив (Пловдив): 19.08.2000 срещу Пирин (Благоевград) (1:1) 01.Юни 1983г. Локомотив (Пловдив) – Чирпан 3:1 – Купа на Съветската армия, финал Голмайстори: Христо Сотиров, Христо Бонев, Едуард Ераносян; Стайков; Състав: Стефан Стайков, Илия Анчев, Николай Курбанов, Пламен Николов, Петко Станков, Иван Беделев (88′ – Георги Фиданов), Христо Сотиров, Христо Бонев (капитан), Едуард Ераносян, Аян Садков, Любомир Бурнарски (78 – Иван Найденов). Старши треньор: Атанас Драмов, треньор Васил Анков; За първи път в историята на футбола в България отбор, играещ в “Б” РФГ, печели кулата на Съветската армия: 1/32 финал “Локомотив”- “Асеновец” 4:2, 1/16 финал “Рилски спортист”-“Локомотив” 1:4, 1/8 финал “Локомотив”- “Добруджа” 3:1, 1/4 финал “Локомотив”-“Бдин” 4:1. Полуфиналът срещу ЦСКА “Септ. знаме” е на неутрален терен – в Ихтиман. Малко хора очакват успех от “черно-белите”, но след великолепна игра и след два гола на Ераносян и един на Сотиров те побеждават с 3:2 в мач, по мнението на вестник “Народна младеж”, преминал в латиноамериканска обстановка и с показна игра на “Локомотив” срещу считания за фаворит противник
01.Юни 1984г. Дино Езе – нигериец, полузащитник; играл в Брайдстар Академи (Нигерия), Берое (Стара Загора) (2004/2005-есен), Локомотив (Пловдив) (2006-пролет, А група), Динамо (Букурещ, Румъния) (2006-есен), Арад (Румъния) (2007-пролет), Глория (Бужау, Румъния) (2007/08), Стяуа (Букурещ); Мачове/голове в А група: 30/2; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 7/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 01.04.2006 срещу Берое (Стара Загора) (1:1)

02.Юни 1941г. Динко Дерменджиев – българин, треньор; играл в Марица (Пловдив) (1956/59), Ботев (Пловдив) (1959/78); Мачове/голове в А група: 447/194 гола, Шампион на България (1967), вицешампион (1963), бронзов медалист (1961); Носител на Купата на Съветската армия (1962), носител на Балканската купа с (1972); Футболист на Пловдив (1966, 1967, 1976); Мачове/голове за националния отбор: 58/19; Участник на СП в Чили’62, Англия’66 и Мексико’70; треньор на Чепинец (Велинград) (1978/79), Ботев (Пловдив) (1979-есен/1984, 1989-есен/91, 1992/94, 1995/96, септември 1997/98, 2000/01), Шумен (1984/85), младежки национален отбор (1985/87, 1994/95), Спартак (Плевен) (1987/88), Омония Арипиду (Кипър) (1988/89), Марица (Пловдив), Левски (София) (октомври-ноември 1991, А група), Хебър (Пазарджик) (1992), Черноморец (Бургас) (1995), Локомотив (София) (1996), Локомотив (Пловдив) (1996-пролет, 1998/99, А група); Бронзов медалист (1981, 1983); Носител на Купата на Съветската армия (1981); главен мениджър на Ботев (Пловдив) (1999/00)
02.Юни 1978г. Роберт Петров – македонец, защитник; юноша на ФК Овче Поле; играл в ФК Прилеп (Македония), ФК Македония, Напредок (Кичево, Македония), Победа (Прилеп, Македония) (1998/02), Локомотив (Пловдив) (2002/06, А група), ЦСКА (София) (2006/08, А група), Пансерайкос (Гърция) (2008/-); Мачове/голове в А група: 111/3; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 83/1; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 6/0 (2/0 за Шампионска лига; 4/0 за Купата на УЕФА); Дебют за Локомотив (Пловдив): 23.08.2002 срещу Локомотив (София) (2:1); Шампион на България с Локомотив (Пловдив) (2004; 28 мача/1 гол) и с ЦСКА (София) (2008), вицешампион с ЦСКА (София) (2007), бронзов медалист с Локомотив (Пловдив) (2005); Носител на Суперкупата на България с Локомотив (Пловдив) (2004; 29 мача/1 гол) и ЦСКА (София) (2006); Мачове/голове за националния отбор на Македония: 28/0

04.Юни 1984г. Димитър Ценовски – българин, полузащитник; юноша на Локомотив (Пловдив) (тр. Чавдар Муратев, Васил Анков); играл в Локомотив (Пловдив) (2003/05-есен, А група), Родопа (Смолян) (2005/06), Спартак (Пловдив) (2006/08, Б група), Торпедо (Жодино, Беларус) (2008/-); Мачове/голове в А група: 20/0; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 7/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 13.09.2003 срещу Черноморец (Бургас) (1:0); Шампион и носител на Суперкупата на България с Локомотив (Пловдив) (2004; 5 мача/0 гола), бронзов медалист с Локомотив (Пловдив) (2005); младежки национал

05.Юни 1962г. Васил Василев – българин, вратар; играл в Родопа (Смолян), Хебър (Пазарджик) (1987/90, Б група), Локомотив (Пловдив) (1990/93, А група), Ботев (Пловдив) (1993/97, А група); Мачове/голове в А група: 150/0; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 85/0; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 2/0 (за Купата на УЕФА); Дебют за Локомотив (Пловдив): 11.08.1990 срещу Янтра (Габрово) (0:0); Бронзов медалист с Локомотив (Пловдив) (1992) и Ботев (Пловдив) (1994, 1995); помощник-треньор на Хебър (Пазарджик) (2000/01, А група), Родопа (Смолян) (2003/04, А група; 2007/-, Б група), Ботев (Пловдив) (2004/07, А група)

08.Юни 1962г. Емил Наков – изпълнителен директор на Велбъжд (Кюстендил) (1997/01, А група), Локомотив (Пловдив) (2001/07), президент на Локомотив (Пловдив) (2005-декември/07-февруари)
08.Юни 1966г. Живко Келепов – българин, нападател; играл в Сливен (1983/88, 1989/91, А група; 1999/00, В група), Черноморец (Бургас) (1988/89, Б група), Берое (Стара Загора) (1991/1992), Черно море (Варна) (1993/94, А група; 1992/93, 1998-есен, Б група), Локомотив (Пловдив) (1994/95, А група), Автотрейд (Аксаково) (1995/96, В група; 1996/97, Б група), Светкавица (Търговище) (1997/98, Б група); Мачове/голове в А група: 257/53; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 23/3; Дебют за Локомотив (Пловдив): 20.08.1994 срещу Нефтохимик (Бургас) (2:1); Бронзов медалист (1984); Носител на Купата на България (1990)
08.Юни 1973г. Стоян Делчев – българин, нападател; играл в Локомотив (Пловдив) (1987/88, А група), Марица (Пловдив), Спартак (Пловдив) (1995/96, А група; 1996/97, Б група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 23/3; Дебют за Локомотив (Пловдив): 08.08.1987 срещу Спартак (Варна) (5:2); Мачове/голове за юношеския национален отбор: 17/7
08.Юни 1976г. Ставри Стайков – българин, вратар; юноша на Локомотив (Пловдив) (треньор: Стефан Генов – Чечо); играл в Локомотив (Пловдив) (1994/98, А група), Димитровград; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 30/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 21.09.1994 срещу Ботев (Нови Пазар) (3:5)
08.Юни 1987г. Игнат Дишлиев – българин, полузащитник; юноша на ФК Аполи-99 (Пловдив); играл в Локомотив (Пловдив) (2006/07, А група), Брестник (2008/-, В група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 5/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 23.09.2006г срещу Черноморец Бургас (София) (6:0)

09.Юни 1945г. Георги Василев – Гочо – българин, легенда; играл за Пирин (Гоце Делчев) (1961/65, 1980/86), Локомотив (Пловдив) (1965/80); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 386 (2-ро място във вечната клубна ранглиста)/115 (2-ро място във вечната клубна ранглиста); Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 13/6 (4/3 за Купата на Панаирните градове; 9/3 за Купата на УЕФА); Най-много мачове и голове в пловдивското дерби: 27/12; Вицешампион с Локомотив (Пловдив) (1973), бронзови медалист с Локомотив (Пловдив) (1969, 1974); Мачове/голове за националния отбор: 17/6; Мачове/голове за младежкия национален отбор (до 23 години): 6/2; Балкански шампион за младежи (1969); Сребърен медалист от Олимпиадата в Мексико’68; треньор на Локомотив (Пловдив) – помощник (1993/94, 2003/04, А група) и старши-треньор (1998-есен, А група), Локомотив (Пловдив) – ДЮШ; Шампион на България и носител на Суперкупата на България с Локомотив (Пловдив) (2004); технически директор на Локомотив (Пловдив) (1995/97);
09.Юни 1959г. Димитър Димитров – Херо – българин, треньор; играл в Черноморец (Бургас) (1979/81), Академик (София) (1981/85), Нефтохимик (Бургас); треньор Нефтохимик (Бургас) – жени и юноши (до 1990), помощник (1990/93) и старши-треньор (1993-септември/1997-есен, 2003/04, А група), Литекс (Ловеч) (1997-есен/1998-есен, консултант 1999-юли-август), Левски (София) (2000-пролет, А група), Велбъжд (Кюстендил) (2000/01, А група), Локомотив (Пловдив) (2001/03, А група, 62 мача/34 победи/8 равни/20 загуби), А национален отбор (октомври 1998/декември 1999, 14 мача), главен мениджър на националните отбори (2005-декември/06), Черноморец (Бургас) (2006/-); Шампион на България (1998, 2000), вицешампион (1997), бронзов медалист (2001); Носител на Купата на България (2000); Носител на Купата на ПФЛ (1996, 1997); Баланс като треньор в А група: 258 мача/147 победи/43 равенства/68 загуби

10.Юни 1965г. Захарин Сабльов – българин, защитник; играл в Рилски спортист (Самоков) (1982/84, 1985/87, Б група; 1984/85, 1987/89, В група), Марек (Дупница) (1989/90, Б група), Янтра (Габрово) (1991/93-есен А група), Етър (Велико Търново) (1994-пролет/95, 1996/97, А група), Спартак (Варна) (1995/96, А група), Локомотив (Пловдив) (1997/98, А група); Мачове/голове в А група: 149/9; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 20/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 02.08.1997 срещу Добруджа (Добрич) (2:0)

11.Юни 1974 Георги Лазаров – българин, защитник; юноша на Хебър (Пазарджик); играл в Хебър (Пазарджик) ( – , 2005/07, Б група), Марса (Хасково), Хасково (1996/97, Б група), Локомотив (Септември), Локомотив (Пловдив) (1998/99, А група; 1999-есен, Б група), Ватанспорт (Дуисбург, Германия) , Виноградец, Бесапара (Ковачево), Шипка (Драгор); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 30/3 (А група: 17/2; Б група: 13/1); Дебют за Локомотив (Пловдив): 25.09.1998 срещу Литекс (Ловеч) (1:5)

12.Юни 1935г. Създава се ФК Локомотив (Пловдив)
12.Юни 1982г. Локомотив (София) – Локомотив (Пловдив) 2:1 (след продължения) – Купа на Съветската армия, финал

13.Юни 1933г. Георги Божилов – Слона (1933-2001) – художник-живописец; изтъкнат фен на Локомотив (Пловдив)
13.Юни 1985г. Розова долина (Казанлък) – Локомотив (Пловдив) 0:3 – Б група Голмайстори: Христо Сотиров (68′), Любомир Бурнарски (76′), Едуард Ераносян (80′); Състав: Георги Тенев, Георги Ташев, Румен Стайков, Федя Миков, Красимир Костов, Иван Беделев (Атанас Маринов), Христо Сотиров, Аян Садъков, Едуард Ераносян, Христо Колев (Любомир Бурнарски), Стефан Драганов; Решаващ мач за влизане в А група. Локомотивци излизат доста сковано на стадиона в Казанлък, подкрепяни, както винаги досега, от вярната си публика. Христо Колев – един от хората, на които най-много се разчита няма никакъв ден. Геният на Христо Бонев веднага проработва – на мястото на Колев влиза Любо Бурнарски и бележи един от 3-те гола, които донасят на Локомотив промоция в А група. На този мач се поставя рекорд по посещаемост на гостуваща публика на ниво Б група – 18 000 души, които разтърсват стадиона (а и целия град) с невиждана фиеста преди, по време и след края на мача!!!

15.Юни 1960г. Септември (София) – Локомотив (Пловдив) 4:3 (след продължения) – Купа на Съветската армия, финал Голмайстори: Димитър Грънчаров, Димитър Генов, Иван Кънчев; Състав: Марин Маринов (Лучко Луков), Христов, Давид Попов, Кръстев, Иван Бояджиев, Александър Бахчеванджиев, Рангел Рангелов (Димитър Грънчаров), Тасев, Иван Кънчев, Димитър Генов, Иван Лазаров; Локомотив (Пловдив) е първият представител на Б група, който достига до финал за Купата на Съветската армия. В последствие отборът става първият (и единствен) представител на Б група, който печели турнира през 1983 година.
15.Юни 1990г. Георги Неделчев – българин, защитник; юноша на Марица (Пловдив), Локомотив (Пловдив) (треньор: Асен Чотров); играл в Локомотив (Пловдив) (2007/-, А група); Дебют за Локомотив (Пловдив): 12.12.2007 срещу Спортист (Своге) (4:1)

17.Юни 1974г. Васил Ушев – българин, полузащитник; юноша на Ботев (Пловдив); играл в Димитровград, Локомотив (Пловдив) (1996-пролет, А група), Ботев

18.Юни 1968г. Стоян Карапетров – българин, полузащитник; играл в Пирин (Гоце Делчев), Локомотив (Пловдив) (1991/93, А група), Черноморец (Бургас) (1993/94, А група); Мачове/голове в А група: 61/4; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 53/4; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 2/0 (за Купата на УЕФА); Дебют за Локомотив (Пловдив): 17.08.1991 срещу Славия (София) (1:1); Бронзов медалист с Локомотив (Пловдив) (1992); треньор на Илинден
18.Юни 1977г. Горан Горанов – българин, полузащитник; юноша на ЦСКА (София); играл в Монтана (1997/98, Б група), Локомотив (Пловдив) (1998/99, А група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 14/1; Дебют за Локомотив (Пловдив): 17.10.1998 срещу Нефтохимик (Бургас) (1:4); юношески национал

21.Юни 1945г. Васил Муратев – българин, треньор; играл в Локомотив (Пловдив) (1966/68, А група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 8/0; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 1/0 (за Купата на Панаирните градове); треньор в Локомотив (Пловдив) – ДЮШ
21.Юни 1945г. Чавдар Муратев – българин, треньор; юноша на Ботев (Пловдив); играл в Ботев (Пловдив), Ударник (Пловдив), Локомотив (Пловдив), Миньор (Димитровград); треньор в Локомотив (Пловдив) – ДЮШ (1976/85, 1992/08) и помощник-треньор (1989/91, А група); помощник-треньор на Марица (Пловдив) (1985/90)
21.Юни 1976г. Траян Дянков – българин, полузащитник; играл в Спартак (Варна) (1995/00, А група), Велбъжд (Кюстендил) (2000/01, А група), Локомотив (Пловдив) (2001/04, А група), Динамо (Махачкала, Русия) (2005/06), Черноморец (Бургас) (2006/07, Б група; 2007/-, А група); Мачове/голове в А група: 190/6; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 51/3; Дебют за Локомотив (Пловдив): 04.08.2001 срещу Спартак (Плевен) (2:1); Шампион на България с Локомотив (Пловдив) (2004; 1 мач/0 гола)

23.Юни 1954г. Стефан Генов – българин, треньор; играл в Чирпан; треньор на Торпедо (Карлово), Рудозем, Слънчев бряг (Несебър), Сирия, Локомотив (Пловдив) – ДЮШ и помощник-треньор (2006/-, А група)
23.Юни 1968г. Ясен Петров – българин, треньор; играл в Ботев (Пловдив) (1989-есен, 1990/91, 1992/94, А група), Пирин (Гоце Делчев) (1990-пролет, В група), Левски (София) (1991/92, А група), Локомотив (София) (1994/96-есен, 1998-пролет/99, А група), Ухан (Китай) (1997-пролет, Китайска Суперлига), Нанджин (Китай) (1997-есен, Китайска Суперлига), Шенхуа (Китай) (1998-пролет, Китайска Суперлига), Алки (Ларнака, Кипър) (1999-есен, А дивизия), Славия (София) (2000-пролет, А група), Мепен (Германия) (2000-есен, Оберлига Нидерзаксен/Бремен), Тенис Борусия (Берлин) (2001-пролет, Регионаллига Север); Мачове/голове в А група: 231/50; Вицешампион (1992, 1995), бронзов медалист (1993, 1994, 1996); Носител на купата на България (1992, 1995); Мачове/голове за националния отбор: 3/0; треньор на Локомотив (Сф) – помощник (2001/03, А група) и старши-треньор (2003/04, А група), Ботев (Пловдив) (2004/06), Черно море (Варна) (2006/07), Национален отбор юноши (2006/07), Локомотив (Пловдив) (2007-пролет, А група), Нафтекс (Бургас) (2008-есен, Б група)
23.Юни 1974г. Лазар Тръпчев – българин, защитник; юноша на Локомотив (Пловдив) (треньор: Атанас Ангелов); Шампион на България за деца с Локомотив (Пловдив) (1985); играл в Локомотив (Пловдив) (1988/90, А група), Металик (Сопот), Нефтохимик (Бургас) (1994/96, А група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 3/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 23.11.1988 срещу Сливен (1:6)

25.Юни 1954г. Иван Делчев – българин; играл в Локомотив (Пловдив) (1977/78, А група), Марица (Пловдив) (1978/82, Б група), Чирпан (1982/87, Б група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 20/1

26.Юни 1947г. Недялко Стамболиев – българин, защитник; играл в Граничар (Свиленград) (1965/68), Локомотив (Пловдив) (1968/80, А група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 293 мача (6-то място във вечната клубна ранглиста)/10; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 11/1 (2/0 за Купата на Панаирните градове; 9/1 за Купата на УЕФА); Вицешампион с Локомотив (Пловдив) (1973), бронзови медалист с Локомотив (Пловдив) (1969, 1974); Мачове/голове в националния отбор: 2/0; треньор в Локомотив (Пловдив) – ДЮШ, Шампион при юноши – старша възраст с Локомотив (Пловдив) (1994)

28.Юни 1944г. Георги Христакиев – Хери Смъртта – българин, защитник; играл за Берое (Стара Загора) (1962/63), Чепинец (Велинград) (1963/64), Спартак (Пловдив) (1964/65), Локомотив (София) (1965/69, 1971/75, А група), ЖСК Славия (1969/70, А група), Локомотив (Пловдив) (1970/71, А група); Вицешампион (1965), бронзов медалист (1968); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 24/0; Мачове/голове за националния отбор: 14/0 (1966/73); вицешампион от Олимпийски игри (1968)
28.Юни 1999г. Умира Любомир Петров – Боби (1913-1999) – българин, треньор; играл в Спорт клуб (София), АС – 23 (София), Бенковски (София) и Левски (София); 3 пъти шампион на България; 3 пъти носител на Купата на Българи; бивш национал; треньор на Левски (София), Академик (София), Ботев (Враца), Марек (Дупница), Локомотив (Пловдив), Черноморец (Бургас)

30.Юни 1958г. Петко Станков – българин, защитник; юноша на Локомотив (Пловдив) (треньор: Атанас Ангелов); играл в Асеновец (Асеновград) (1979/81, Б група), Локомотив (Пловдив) (1981/83, Б група; 1983/84, А група), Шумен (1984/85, Б група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 60/0 (А група: 22/0; Б група: 38/0); Носител на Купата на Съветската армия с Локомотив (Пловдив) (1983)
30.Юни 1974г. Мариян Германов – българин, защитник; юноша на ЦСКА (София); играл в Янтра (Габрово) (1994/95, Б група), ЦСКА (София) (1995/96, А група), Металург (Перник) (1996/97, Б група), Спартак (Варна) (1997/98, А група), Локомотив (Пловдив) (1998-есен, А група), Славия (София) (1999-пролет/99-есен, А група), Видима-Раковски (Севлиево) (2000-пролет/02, Б група), Ботев (Пловдив) (2002/03-есен, А група), Черно море (Варна) (2004-пролет, А група), Марек (Дупница) (2004/05), Пантракикос (Гърция) (2005/06 – C’Етники Категория), Миньор (Перник) (2006/07, Б група), Мачове/голове в А група: 125/5; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 12/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 08.08.1998 срещу Металург (Перник) (2:0); младежки национал

  • най-добрите

    Коментара е написан от Благой на December 10, 2012 6:41 pm

Оставете Вашият коментар