Спортклуб Парчевич Славия-Ченгелов Торпедо Локомотив Локо Локо Пловдив Локомотив Пловдив ПФК Локомотив Пловдив Пловдив - това сме ние!
Локомотив Пловдив Спортклуб Пловдив

Избрано Видео

На тази дата: 29 Април

Новини за Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив

Фенклуб Локомотив Пловдив

Локо портала

Историческите събития през месец Юни

Публикувано на 12 Jun 2010 от
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

01.Юни 1974г. Стефан Саламанов – българин, защитник; юноша на Ботев (Пловдив); играл в Армеец (Сливен), Ямбол, Асеновец (Асеновград), Локомотив (Пловдив) (1995/97, А група), Локомотив (София) (1998/99, А група); Мачове/голове в А група: 46/2; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 38/2; Дебют за Локомотив (Пловдив): 19.09.1995 срещу Беласица (Петрич) (0:3)
01.Юни 1975г. Стоян Динков – българин, защитник; играл в Локомотив (Пловдив) (2000/01, Б група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 17/1; Дебют за Локомотив (Пловдив): 19.08.2000 срещу Пирин (Благоевград) (1:1) 01.Юни 1983г. Локомотив (Пловдив) – Чирпан 3:1 – Купа на Съветската армия, финал Голмайстори: Христо Сотиров, Христо Бонев, Едуард Ераносян; Стайков; Състав: Стефан Стайков, Илия Анчев, Николай Курбанов, Пламен Николов, Петко Станков, Иван Беделев (88′ – Георги Фиданов), Христо Сотиров, Христо Бонев (капитан), Едуард Ераносян, Аян Садков, Любомир Бурнарски (78 – Иван Найденов). Старши треньор: Атанас Драмов, треньор Васил Анков; За първи път в историята на футбола в България отбор, играещ в “Б” РФГ, печели кулата на Съветската армия: 1/32 финал “Локомотив”- “Асеновец” 4:2, 1/16 финал “Рилски спортист”-“Локомотив” 1:4, 1/8 финал “Локомотив”- “Добруджа” 3:1, 1/4 финал “Локомотив”-“Бдин” 4:1. Полуфиналът срещу ЦСКА “Септ. знаме” е на неутрален терен – в Ихтиман. Малко хора очакват успех от “черно-белите”, но след великолепна игра и след два гола на Ераносян и един на Сотиров те побеждават с 3:2 в мач, по мнението на вестник “Народна младеж”, преминал в латиноамериканска обстановка и с показна игра на “Локомотив” срещу считания за фаворит противник
01.Юни 1984г. Дино Езе – нигериец, полузащитник; играл в Брайдстар Академи (Нигерия), Берое (Стара Загора) (2004/2005-есен), Локомотив (Пловдив) (2006-пролет, А група), Динамо (Букурещ, Румъния) (2006-есен), Арад (Румъния) (2007-пролет), Глория (Бужау, Румъния) (2007/08), Стяуа (Букурещ); Мачове/голове в А група: 30/2; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 7/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 01.04.2006 срещу Берое (Стара Загора) (1:1)

02.Юни 1941г. Динко Дерменджиев – българин, треньор; играл в Марица (Пловдив) (1956/59), Ботев (Пловдив) (1959/78); Мачове/голове в А група: 447/194 гола, Шампион на България (1967), вицешампион (1963), бронзов медалист (1961); Носител на Купата на Съветската армия (1962), носител на Балканската купа с (1972); Футболист на Пловдив (1966, 1967, 1976); Мачове/голове за националния отбор: 58/19; Участник на СП в Чили’62, Англия’66 и Мексико’70; треньор на Чепинец (Велинград) (1978/79), Ботев (Пловдив) (1979-есен/1984, 1989-есен/91, 1992/94, 1995/96, септември 1997/98, 2000/01), Шумен (1984/85), младежки национален отбор (1985/87, 1994/95), Спартак (Плевен) (1987/88), Омония Арипиду (Кипър) (1988/89), Марица (Пловдив), Левски (София) (октомври-ноември 1991, А група), Хебър (Пазарджик) (1992), Черноморец (Бургас) (1995), Локомотив (София) (1996), Локомотив (Пловдив) (1996-пролет, 1998/99, А група); Бронзов медалист (1981, 1983); Носител на Купата на Съветската армия (1981); главен мениджър на Ботев (Пловдив) (1999/00)
02.Юни 1978г. Роберт Петров – македонец, защитник; юноша на ФК Овче Поле; играл в ФК Прилеп (Македония), ФК Македония, Напредок (Кичево, Македония), Победа (Прилеп, Македония) (1998/02), Локомотив (Пловдив) (2002/06, А група), ЦСКА (София) (2006/08, А група), Пансерайкос (Гърция) (2008/-); Мачове/голове в А група: 111/3; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 83/1; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 6/0 (2/0 за Шампионска лига; 4/0 за Купата на УЕФА); Дебют за Локомотив (Пловдив): 23.08.2002 срещу Локомотив (София) (2:1); Шампион на България с Локомотив (Пловдив) (2004; 28 мача/1 гол) и с ЦСКА (София) (2008), вицешампион с ЦСКА (София) (2007), бронзов медалист с Локомотив (Пловдив) (2005); Носител на Суперкупата на България с Локомотив (Пловдив) (2004; 29 мача/1 гол) и ЦСКА (София) (2006); Мачове/голове за националния отбор на Македония: 28/0

04.Юни 1984г. Димитър Ценовски – българин, полузащитник; юноша на Локомотив (Пловдив) (тр. Чавдар Муратев, Васил Анков); играл в Локомотив (Пловдив) (2003/05-есен, А група), Родопа (Смолян) (2005/06), Спартак (Пловдив) (2006/08, Б група), Торпедо (Жодино, Беларус) (2008/-); Мачове/голове в А група: 20/0; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 7/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 13.09.2003 срещу Черноморец (Бургас) (1:0); Шампион и носител на Суперкупата на България с Локомотив (Пловдив) (2004; 5 мача/0 гола), бронзов медалист с Локомотив (Пловдив) (2005); младежки национал

05.Юни 1962г. Васил Василев – българин, вратар; играл в Родопа (Смолян), Хебър (Пазарджик) (1987/90, Б група), Локомотив (Пловдив) (1990/93, А група), Ботев (Пловдив) (1993/97, А група); Мачове/голове в А група: 150/0; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 85/0; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 2/0 (за Купата на УЕФА); Дебют за Локомотив (Пловдив): 11.08.1990 срещу Янтра (Габрово) (0:0); Бронзов медалист с Локомотив (Пловдив) (1992) и Ботев (Пловдив) (1994, 1995); помощник-треньор на Хебър (Пазарджик) (2000/01, А група), Родопа (Смолян) (2003/04, А група; 2007/-, Б група), Ботев (Пловдив) (2004/07, А група)

08.Юни 1962г. Емил Наков – изпълнителен директор на Велбъжд (Кюстендил) (1997/01, А група), Локомотив (Пловдив) (2001/07), президент на Локомотив (Пловдив) (2005-декември/07-февруари)
08.Юни 1966г. Живко Келепов – българин, нападател; играл в Сливен (1983/88, 1989/91, А група; 1999/00, В група), Черноморец (Бургас) (1988/89, Б група), Берое (Стара Загора) (1991/1992), Черно море (Варна) (1993/94, А група; 1992/93, 1998-есен, Б група), Локомотив (Пловдив) (1994/95, А група), Автотрейд (Аксаково) (1995/96, В група; 1996/97, Б група), Светкавица (Търговище) (1997/98, Б група); Мачове/голове в А група: 257/53; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 23/3; Дебют за Локомотив (Пловдив): 20.08.1994 срещу Нефтохимик (Бургас) (2:1); Бронзов медалист (1984); Носител на Купата на България (1990)
08.Юни 1973г. Стоян Делчев – българин, нападател; играл в Локомотив (Пловдив) (1987/88, А група), Марица (Пловдив), Спартак (Пловдив) (1995/96, А група; 1996/97, Б група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 23/3; Дебют за Локомотив (Пловдив): 08.08.1987 срещу Спартак (Варна) (5:2); Мачове/голове за юношеския национален отбор: 17/7
08.Юни 1976г. Ставри Стайков – българин, вратар; юноша на Локомотив (Пловдив) (треньор: Стефан Генов – Чечо); играл в Локомотив (Пловдив) (1994/98, А група), Димитровград; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 30/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 21.09.1994 срещу Ботев (Нови Пазар) (3:5)
08.Юни 1987г. Игнат Дишлиев – българин, полузащитник; юноша на ФК Аполи-99 (Пловдив); играл в Локомотив (Пловдив) (2006/07, А група), Брестник (2008/-, В група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 5/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 23.09.2006г срещу Черноморец Бургас (София) (6:0)

09.Юни 1945г. Георги Василев – Гочо – българин, легенда; играл за Пирин (Гоце Делчев) (1961/65, 1980/86), Локомотив (Пловдив) (1965/80); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 386 (2-ро място във вечната клубна ранглиста)/115 (2-ро място във вечната клубна ранглиста); Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 13/6 (4/3 за Купата на Панаирните градове; 9/3 за Купата на УЕФА); Най-много мачове и голове в пловдивското дерби: 27/12; Вицешампион с Локомотив (Пловдив) (1973), бронзови медалист с Локомотив (Пловдив) (1969, 1974); Мачове/голове за националния отбор: 17/6; Мачове/голове за младежкия национален отбор (до 23 години): 6/2; Балкански шампион за младежи (1969); Сребърен медалист от Олимпиадата в Мексико’68; треньор на Локомотив (Пловдив) – помощник (1993/94, 2003/04, А група) и старши-треньор (1998-есен, А група), Локомотив (Пловдив) – ДЮШ; Шампион на България и носител на Суперкупата на България с Локомотив (Пловдив) (2004); технически директор на Локомотив (Пловдив) (1995/97);
09.Юни 1959г. Димитър Димитров – Херо – българин, треньор; играл в Черноморец (Бургас) (1979/81), Академик (София) (1981/85), Нефтохимик (Бургас); треньор Нефтохимик (Бургас) – жени и юноши (до 1990), помощник (1990/93) и старши-треньор (1993-септември/1997-есен, 2003/04, А група), Литекс (Ловеч) (1997-есен/1998-есен, консултант 1999-юли-август), Левски (София) (2000-пролет, А група), Велбъжд (Кюстендил) (2000/01, А група), Локомотив (Пловдив) (2001/03, А група, 62 мача/34 победи/8 равни/20 загуби), А национален отбор (октомври 1998/декември 1999, 14 мача), главен мениджър на националните отбори (2005-декември/06), Черноморец (Бургас) (2006/-); Шампион на България (1998, 2000), вицешампион (1997), бронзов медалист (2001); Носител на Купата на България (2000); Носител на Купата на ПФЛ (1996, 1997); Баланс като треньор в А група: 258 мача/147 победи/43 равенства/68 загуби

10.Юни 1965г. Захарин Сабльов – българин, защитник; играл в Рилски спортист (Самоков) (1982/84, 1985/87, Б група; 1984/85, 1987/89, В група), Марек (Дупница) (1989/90, Б група), Янтра (Габрово) (1991/93-есен А група), Етър (Велико Търново) (1994-пролет/95, 1996/97, А група), Спартак (Варна) (1995/96, А група), Локомотив (Пловдив) (1997/98, А група); Мачове/голове в А група: 149/9; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 20/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 02.08.1997 срещу Добруджа (Добрич) (2:0)

11.Юни 1974 Георги Лазаров – българин, защитник; юноша на Хебър (Пазарджик); играл в Хебър (Пазарджик) ( – , 2005/07, Б група), Марса (Хасково), Хасково (1996/97, Б група), Локомотив (Септември), Локомотив (Пловдив) (1998/99, А група; 1999-есен, Б група), Ватанспорт (Дуисбург, Германия) , Виноградец, Бесапара (Ковачево), Шипка (Драгор); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 30/3 (А група: 17/2; Б група: 13/1); Дебют за Локомотив (Пловдив): 25.09.1998 срещу Литекс (Ловеч) (1:5)

12.Юни 1935г. Създава се ФК Локомотив (Пловдив)
12.Юни 1982г. Локомотив (София) – Локомотив (Пловдив) 2:1 (след продължения) – Купа на Съветската армия, финал

13.Юни 1933г. Георги Божилов – Слона (1933-2001) – художник-живописец; изтъкнат фен на Локомотив (Пловдив)
13.Юни 1985г. Розова долина (Казанлък) – Локомотив (Пловдив) 0:3 – Б група Голмайстори: Христо Сотиров (68′), Любомир Бурнарски (76′), Едуард Ераносян (80′); Състав: Георги Тенев, Георги Ташев, Румен Стайков, Федя Миков, Красимир Костов, Иван Беделев (Атанас Маринов), Христо Сотиров, Аян Садъков, Едуард Ераносян, Христо Колев (Любомир Бурнарски), Стефан Драганов; Решаващ мач за влизане в А група. Локомотивци излизат доста сковано на стадиона в Казанлък, подкрепяни, както винаги досега, от вярната си публика. Христо Колев – един от хората, на които най-много се разчита няма никакъв ден. Геният на Христо Бонев веднага проработва – на мястото на Колев влиза Любо Бурнарски и бележи един от 3-те гола, които донасят на Локомотив промоция в А група. На този мач се поставя рекорд по посещаемост на гостуваща публика на ниво Б група – 18 000 души, които разтърсват стадиона (а и целия град) с невиждана фиеста преди, по време и след края на мача!!!

15.Юни 1960г. Септември (София) – Локомотив (Пловдив) 4:3 (след продължения) – Купа на Съветската армия, финал Голмайстори: Димитър Грънчаров, Димитър Генов, Иван Кънчев; Състав: Марин Маринов (Лучко Луков), Христов, Давид Попов, Кръстев, Иван Бояджиев, Александър Бахчеванджиев, Рангел Рангелов (Димитър Грънчаров), Тасев, Иван Кънчев, Димитър Генов, Иван Лазаров; Локомотив (Пловдив) е първият представител на Б група, който достига до финал за Купата на Съветската армия. В последствие отборът става първият (и единствен) представител на Б група, който печели турнира през 1983 година.
15.Юни 1990г. Георги Неделчев – българин, защитник; юноша на Марица (Пловдив), Локомотив (Пловдив) (треньор: Асен Чотров); играл в Локомотив (Пловдив) (2007/-, А група); Дебют за Локомотив (Пловдив): 12.12.2007 срещу Спортист (Своге) (4:1)

17.Юни 1974г. Васил Ушев – българин, полузащитник; юноша на Ботев (Пловдив); играл в Димитровград, Локомотив (Пловдив) (1996-пролет, А група), Ботев

18.Юни 1968г. Стоян Карапетров – българин, полузащитник; играл в Пирин (Гоце Делчев), Локомотив (Пловдив) (1991/93, А група), Черноморец (Бургас) (1993/94, А група); Мачове/голове в А група: 61/4; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 53/4; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 2/0 (за Купата на УЕФА); Дебют за Локомотив (Пловдив): 17.08.1991 срещу Славия (София) (1:1); Бронзов медалист с Локомотив (Пловдив) (1992); треньор на Илинден
18.Юни 1977г. Горан Горанов – българин, полузащитник; юноша на ЦСКА (София); играл в Монтана (1997/98, Б група), Локомотив (Пловдив) (1998/99, А група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 14/1; Дебют за Локомотив (Пловдив): 17.10.1998 срещу Нефтохимик (Бургас) (1:4); юношески национал

21.Юни 1945г. Васил Муратев – българин, треньор; играл в Локомотив (Пловдив) (1966/68, А група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 8/0; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 1/0 (за Купата на Панаирните градове); треньор в Локомотив (Пловдив) – ДЮШ
21.Юни 1945г. Чавдар Муратев – българин, треньор; юноша на Ботев (Пловдив); играл в Ботев (Пловдив), Ударник (Пловдив), Локомотив (Пловдив), Миньор (Димитровград); треньор в Локомотив (Пловдив) – ДЮШ (1976/85, 1992/08) и помощник-треньор (1989/91, А група); помощник-треньор на Марица (Пловдив) (1985/90)
21.Юни 1976г. Траян Дянков – българин, полузащитник; играл в Спартак (Варна) (1995/00, А група), Велбъжд (Кюстендил) (2000/01, А група), Локомотив (Пловдив) (2001/04, А група), Динамо (Махачкала, Русия) (2005/06), Черноморец (Бургас) (2006/07, Б група; 2007/-, А група); Мачове/голове в А група: 190/6; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 51/3; Дебют за Локомотив (Пловдив): 04.08.2001 срещу Спартак (Плевен) (2:1); Шампион на България с Локомотив (Пловдив) (2004; 1 мач/0 гола)

23.Юни 1954г. Стефан Генов – българин, треньор; играл в Чирпан; треньор на Торпедо (Карлово), Рудозем, Слънчев бряг (Несебър), Сирия, Локомотив (Пловдив) – ДЮШ и помощник-треньор (2006/-, А група)
23.Юни 1968г. Ясен Петров – българин, треньор; играл в Ботев (Пловдив) (1989-есен, 1990/91, 1992/94, А група), Пирин (Гоце Делчев) (1990-пролет, В група), Левски (София) (1991/92, А група), Локомотив (София) (1994/96-есен, 1998-пролет/99, А група), Ухан (Китай) (1997-пролет, Китайска Суперлига), Нанджин (Китай) (1997-есен, Китайска Суперлига), Шенхуа (Китай) (1998-пролет, Китайска Суперлига), Алки (Ларнака, Кипър) (1999-есен, А дивизия), Славия (София) (2000-пролет, А група), Мепен (Германия) (2000-есен, Оберлига Нидерзаксен/Бремен), Тенис Борусия (Берлин) (2001-пролет, Регионаллига Север); Мачове/голове в А група: 231/50; Вицешампион (1992, 1995), бронзов медалист (1993, 1994, 1996); Носител на купата на България (1992, 1995); Мачове/голове за националния отбор: 3/0; треньор на Локомотив (Сф) – помощник (2001/03, А група) и старши-треньор (2003/04, А група), Ботев (Пловдив) (2004/06), Черно море (Варна) (2006/07), Национален отбор юноши (2006/07), Локомотив (Пловдив) (2007-пролет, А група), Нафтекс (Бургас) (2008-есен, Б група)
23.Юни 1974г. Лазар Тръпчев – българин, защитник; юноша на Локомотив (Пловдив) (треньор: Атанас Ангелов); Шампион на България за деца с Локомотив (Пловдив) (1985); играл в Локомотив (Пловдив) (1988/90, А група), Металик (Сопот), Нефтохимик (Бургас) (1994/96, А група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 3/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 23.11.1988 срещу Сливен (1:6)

25.Юни 1954г. Иван Делчев – българин; играл в Локомотив (Пловдив) (1977/78, А група), Марица (Пловдив) (1978/82, Б група), Чирпан (1982/87, Б група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 20/1

26.Юни 1947г. Недялко Стамболиев – българин, защитник; играл в Граничар (Свиленград) (1965/68), Локомотив (Пловдив) (1968/80, А група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 293 мача (6-то място във вечната клубна ранглиста)/10; Мачове/голове в Европейските клубни турнири за Локомотив (Пловдив): 11/1 (2/0 за Купата на Панаирните градове; 9/1 за Купата на УЕФА); Вицешампион с Локомотив (Пловдив) (1973), бронзови медалист с Локомотив (Пловдив) (1969, 1974); Мачове/голове в националния отбор: 2/0; треньор в Локомотив (Пловдив) – ДЮШ, Шампион при юноши – старша възраст с Локомотив (Пловдив) (1994)

28.Юни 1944г. Георги Христакиев – Хери Смъртта – българин, защитник; играл за Берое (Стара Загора) (1962/63), Чепинец (Велинград) (1963/64), Спартак (Пловдив) (1964/65), Локомотив (София) (1965/69, 1971/75, А група), ЖСК Славия (1969/70, А група), Локомотив (Пловдив) (1970/71, А група); Вицешампион (1965), бронзов медалист (1968); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 24/0; Мачове/голове за националния отбор: 14/0 (1966/73); вицешампион от Олимпийски игри (1968)
28.Юни 1999г. Умира Любомир Петров – Боби (1913-1999) – българин, треньор; играл в Спорт клуб (София), АС – 23 (София), Бенковски (София) и Левски (София); 3 пъти шампион на България; 3 пъти носител на Купата на Българи; бивш национал; треньор на Левски (София), Академик (София), Ботев (Враца), Марек (Дупница), Локомотив (Пловдив), Черноморец (Бургас)

30.Юни 1958г. Петко Станков – българин, защитник; юноша на Локомотив (Пловдив) (треньор: Атанас Ангелов); играл в Асеновец (Асеновград) (1979/81, Б група), Локомотив (Пловдив) (1981/83, Б група; 1983/84, А група), Шумен (1984/85, Б група); Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 60/0 (А група: 22/0; Б група: 38/0); Носител на Купата на Съветската армия с Локомотив (Пловдив) (1983)
30.Юни 1974г. Мариян Германов – българин, защитник; юноша на ЦСКА (София); играл в Янтра (Габрово) (1994/95, Б група), ЦСКА (София) (1995/96, А група), Металург (Перник) (1996/97, Б група), Спартак (Варна) (1997/98, А група), Локомотив (Пловдив) (1998-есен, А група), Славия (София) (1999-пролет/99-есен, А група), Видима-Раковски (Севлиево) (2000-пролет/02, Б група), Ботев (Пловдив) (2002/03-есен, А група), Черно море (Варна) (2004-пролет, А група), Марек (Дупница) (2004/05), Пантракикос (Гърция) (2005/06 – C’Етники Категория), Миньор (Перник) (2006/07, Б група), Мачове/голове в А група: 125/5; Мачове/голове за Локомотив (Пловдив): 12/0; Дебют за Локомотив (Пловдив): 08.08.1998 срещу Металург (Перник) (2:0); младежки национал

  • най-добрите

    Коментара е написан от Благой на December 10, 2012 6:41 pm

Оставете Вашият коментар